Wereldwijd worden er in de bisdommen geloofsgesprekken gevoerd als voorbereiding op een grote bisschoppensynode in Rome in 2023 met als thema: “Naar een synodale Kerk”.
Elke parochie wordt uitgenodigd om in gesprek te gaan over dit thema, dat als kernwoord heeft: “Samen op weg”. Rond drie onderwerpen worden aan alle parochianen vragen voorgelegd:
- Vieren. Hoe helpt het samen bidden en het vieren ons om ons geloof te verdiepen?
- Medeverantwoordelijkheid in de zending. Hoe nemen we onze verantwoordelijkheid op basis van ons doopsel op binnen de kerk met namen op het gebied van catechese, diaconie en liturgie?
- Dialoog in kerk en maatschappij. Hoe ervaren we de aanwezigheid van God in onze dienst aan de naaste? Willen en durven wij Hem te sprake te brengen in de dialoog met de maatschappij?
Op woensdag 6 april houden we een avond voor alle parochianen uit de St. Anna en St Christoffelparochie die geïnteresseerd zijn in een gesprek over deze vragen.
Deze avond zal onder leiding staan van diaken Jan Foesenek die werkzaam is in de parochie van Bergen op Zoom.
De avond wordt gehouden in het parochiecentrum van de H. Quirinuskerk in Halsteren. We beginnen om 20.00 uur. De uitkomsten van ons gesprek met elkaar geven we door aan het bisdom.
Iedere parochiaan mag ook persoonlijk en schriftelijk deze vragen beantwoorden en aan ons doorgeven. Dan zorgen wij dat deze antwoorden doorgestuurd worden.
We hopen dat velen willen getuigen van wat er leeft in hun hart als het gaat om ervaringen met geloof en kerk om zo bij te dragen aan een verder ‘samen op weg zijn’ , ook in onze parochies.
Mede namens Lenie Robijn,
pastoor Hans de Kort
